Kalbimizin Sultanı Nice Yıllara

Reklamlar

75 Yanıt to “Kalbimizin Sultanı Nice Yıllara”

 1. sevim Says:

  tama bacim.yatalim.ben daliyom odur :)evet havalr isinacakmis türkiyede.emelim cok öptüm seni.iyi geceler bacim.aeo.byr.meralim seni de öptüm.sanada iyi geceler bacim.by

 2. neyse bacılar bennnnnnnn kaçar herkese iyi geceler öptüm byyyyyyy

 3. günaydinn hayirli sabahlar ve hayirli cumalar.evet aksam 3 saatli tl rekoru kirdim sanirim. isvicredeki yiyen aradi ve 3 saate yakin konustuk artik yattigim yerde sizmaya baslamis:) sevim sende aksam gelmisin kusura bakmayin bacilarr tl uzun sürdügü icin sizlere katilamadim öptüm sizleri

 4. günaydın canım ailem.hayırlı sabahlar.

 5. günaydın meralim can bacım.kapılarımızı açmışsın.
  vuuu ne kaaa uzun konuşmuşsunuz.maşallah.iyi yapmışsını bacikom.
  öpüyorum seni.

 6. EMELİM DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN.
  SEVDİKLERİNLE BERABER NİCE SAĞLIKLI MUTLU YILLAR DİLİYORUM.HER ŞEY SENİN İSTEDİĞİN GİBİ OLSUN.KALBİNDEN SEVGİ YÜZÜNDEN GÜLÜMSEME HİÇ EKSİK OLMASIN.HER ZAMAN MUTLU ,UMUTLU VE HUZUR DOLU YILLAR DİLİYORUM EMOŞUM.SENİ SEVİYORUM EMELİM.GÖRÜŞMEK ÜZERE.ÖPÜYORUM BİRTANEM.

 7. dün biz öğlende esraya gittik.gece geç vakitte geldik.
  siteye artık gelmedim.girseydim sizinle beraber olurdum.
  bu gün cuma hayırlı cumalar.bol kzançlar.sofaranız bereketli ağzınız tatlı olsun.

 8. Yarabbim ülkemizin içinde bulunduğu tüm sıkıntıları gider. Şehitlerimize rahmet et, asker ve polislerimizi koru onların yar ve yardımcıları ol.
  bu vatan için canlarını feda eden nice şehidimiz var onların ve tüm şehit ailelerine sabır ve güç ver. Bir daha kimseye evlat,eş,baba acısı gösterme,
  ya Rabbim.Allah’ım haksın birsin teksin. Sen dilersen olmazlar olur. Sen dilemezsen yaprak kımıldamaz. Amin…..

 9. Aminn ablammm ellerine saglik.Esra nasil iyidir umarim. bende sabah arkadasin babasi vefat etmisti gidememistim yanina gittim yeni geldim. ablamdan ayri gelen olmamis emelim görüntü vermemis

 10. slmmmmmmm ben geldim ay bugün hiç ugrayamadım çok yogundum sabah okula gittim sınıfı süsüledik ordan arkadaşa kavaltıya gittik onla birilikte çarşıya indik sınıf için masa örtüsü beyendik onları dikime verdik sonra çocukları almaya okula gittik daha saat erkendi başka bi arkadaşa kahve içimeye ugradık çocukları aldım eve geldim bugün komşuya gidecektin ögleden sonra ona gittim ance evin yolunu buldum sabah 7 30 da çıkmış ay ne ka çok gezdim bugün inanamıyorum geziyodum ama bugün aştım kendimi 🙂

 11. adaşımı aradım herkese çok slmı var herkesi öpüyomuş taşındıgı sitede daha kimsenin ev teli yokmuş trofo çekilmesi lazımmış ondan sonra ev telki baglancakmış sonrada netii
  meralim sana ayrıyetten çok teşekür ettin sayfası için gelemiyomuş gelince bakcakmış kendiside çok iyimişşş elçiye zaval olmaz 🙂

 12. verdim meralim işte görüntü hehe ay sen beni öldürcen gı yarım gün görüntü vermesem yollara çıkıyon aramaya 🙂

 13. neeeeee meral 3 saatmii ben hayatta oka konuşamam 🙂

 14. amin ablam aminn bal bademimmmmmmmm ne güzel dualar getirmişin böyle canımmm

 15. iyi aksamlarr

 16. emelim bugün baya bir yogun gün gecirmissin bende bugün yogundum bazen trafik karisabiliyor 🙂

 17. a.s emelim demek emosumuz tasinmis sonunda umarim bir an önce netide baglanir aramiza döner emosumuz 🙂

 18. Güneş herkesin üzerine eşit doğar ama ; Gül başka, leş başka kokar…(Hz Mevlana)
  .

 19. Pastanın etrafında sevdiklerin, kalbinin etrafında sevgilerin, senin etrafında hayallerin olsun, doğum günün KUTLU OLSUN emel ablam hep beraber nice yıllara seni çok seviyorum.

 20. Allah’ım Kaldırmakta zorluk çekeceğim imtihanlardan sana sığınırım. Beni ve sevdiklerimi dertlerin en zoruyla imtihan etme..

 21. duygum iyi aksamlar canim h.g nasilsin?

 22. “Aktif öğrenme” son yıllarda dünya çapında yaygınlaşan etkin bir eğitim sistemi haline geldi. Velilerin “yaşayarak öğrenme” olarak tanıdığı aktif öğrenme; çocuğun objelerle direkt olarak çalıştığı, insanlar, fikirler ve olaylarla doğrudan ilişki içinde edindiği deneyimlerini yorumlayarak yeni anlayışlar geliştirdiği bir öğrenme şeklidir.

  Çocuğun kavramları, ilerleyen basamaklar halinde sağlam olarak kurması için aktif öğrenmenin beş temel unsuru vardır:

  Materyaller
  Malzemeleri kullanma
  Seçim
  Çocuğun dili
  Yetişkin desteği

  Materyaller:

  Aktif öğrenme ortamında çocukların çok değişik şekillerde kullanabileceği, bol miktarda malzeme bulunur. Bu malzemeler değişik oyuncaklar, pratik günlük nesneler, (eski telefonlar, kap-kaçak, türlü giysi ve takılar, kitap ve magazinler, boya ve çeşitli kalemler gibi) doğal malzemeler, (yaprak, çiçek, ağaç kabuğu, dallar, deniz kabukları, meyve ve sebzeler gibi) artık materyaller, (boş kutular, kavanozlar, şişeler, tuvalet kâğıdı ruloları gibi) olabilir. Çocuklar bu malzemeleri kullanmak için yeterli alan ve zamana sahip olmalıdır.

  Malzemeleri Kullanma:

  Aktif öğrenmenin uygulandığı ortamlarda, çocuklar nesneleri özgürce kullanmaya teşvik edilir. Bebekler ve çocuklar gerçek deneyimlerle öğrenirler. Örneğin, bir elma resmine bakarak elma hak kında fazla bilgi edinemezler. Ancak, gerçek bir elma tanıma deneyimleri varsa elma resmi bir anlam taşır. Bu yüzden, çocukların nesneleri tüm duyularıyla araştırmaları, ilişkileri doğrudan deneyim yoluyla keşfetmeleri desteklenmelidir. Aktif öğrenme ortamlarında çocuklar, kendilerine sunulan bol ve değişik malzemeleri değiştirirler, ayırırlar, birleştirirler. Materyali değişik şekillerde kullanabilme özgürlüğü, değişik deneyimler yaşamalarını sağlarken yaratıcılık ve yeni kavramlar geliştirmelerine de olanak sağlar.

  Seçim:

  Aktif öğrenme ortamında çocuklar ne yapacaklarını, hangi malzemeleri kullanacaklarını seçerler. Kendi kişisel ilgi ve niyetlerinden doğan etkinlikler, öğrenmenin en kalıcı ve anlamlı olduğu aktivitelerdir. Kendi seçimleriyle başlattıkları aktiviteler sorumluluk almalarını destekler.

  Çocuğun Dili:

  Çocuğun nesnelerle doğrudan ilişkisi ve onları kullanırken veya değiştirirken çıkan sonuçları zihinsel olarak yorumlaması ve yorumlarını daha bütünleşmiş bir dünya görüşüne oturtması gerekir. Bu zihinsel süreci harekete geçirmek için, çocukların deneyimleri hakkında konuşmaları, neyi neden ve nasıl yaptıklarını kendi kelimeleriyle anlatmaları teşvik edilmelidir. Dil gelişimiyle bilişsel gelişim içice olduğu için çocukların konuşmasına her zaman fırsat tanımak yeni öğrenme deneyimlerine yol açacağı gibi, çocuğun gelişim sürecini takip etmemizi kolaylaştıracaktır.

  Yetişkin Desteği:

  Yetişkinler, çocukların niyetlerini, düşüncelerini, problem çözme* şekillerini ve yaratıcılıklarını teşvik ederler. Aktif öğrenme uygulanan okullarda yetişkinler, çocukların ilgi ve fikirlerini izleyerek, o doğrultuda aktiviteler, malzemeler ve deneyimler hazırlarlar. Çocuklarla yaptıklarıyla ilgili konuşur ve son sorarak onları düşünmeye teşvik ederler. Çocukların düşünmeler ve düşüncelerini kelimelere dök meleri için fırsat tanırlar. Aktif eğitimde, yetişkinler çocuklarla ortaklık kurarlar. Onların oyunlarına katılarak materyalleri çocukların kullandığı şekilde kullanırlar. Çocukların düşüncelerini dinler, bunları tekrar eden, genişleten yorumlar yaparak yeni öğrenme ve ilgi alanları açarlar. Aktif eğitim yapılan sınıflarda yetişkinler çocukların kendi işlerini kendilerinin yapmalarını teşvik eder ve çocuklar işlerini bağımsız yaparken sabırla beklerler. Çocukların birbirlerinden fikir ve yardım almalarını desteklerler. Sorunların çözümünde çocukların kendi buldukları yöntemleri uygulamalarına fırsat tanırlar. Vardıkları sonuçlar yanlış olsa da kabul ederek, çocukların fikirlerini sınamalarını teşvik ederler. Bütün bu unsurların gerçekleştirilebilmesi için aktif eğitim yapan öğretmenlerin çok dikkatli plan yapmaları, çocuklarla doğrudan, aktif ilişki içinde olmaları, gözlemleri sonucu çocukların ilgi ve ihtiyaçlarına göre esneklik gösterebilmeleri ve kendilerinin de birer “aktif öğrenci” olmaları gerekmektedir.

  Bu tarz bir eğitim deneyimi; yaratıcı potansiyelini kullanan, ömür boyu öğrenmeyi amaç dinmiş, yüksek motivasyona sahip, düşünen ve üreten genç insanlar yetiştirmektedir.

  Yaklaşık kırk yıldır yapılan araştırmalar aktif eğitimle yetişen kişilerin sorumluluk sahibi, mesleklerinde ve hayat deneyimlerinde daha başarılı ve mutlu olduklarına işaret etmektedir.

 23. iyi akşamlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 24. sultan ablam 🙂 doğum günün kutlu olsun sevdiklerinle nice mutlU yıllara.kusura bakma biraz geç oldu ama anca gelebildim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: