Ahmet Kaya – Nerden Bileceksiniz

Üstüm başım toz içinde
Önüm arkam pus içinde
Sakallarım pas içinde
Siz benim nasıl yandığımı
Nereden bileceksiniz?

Bir fidandım derildim
Fırtınaydım duruldum
Yoruldum çok yoruldum
Siz benim neler çektiğimi
Nereden bileceksiniz?

Taş duvarlar yıkıp geldim
Demirleri söküp geldim
Hayatımı yakıp geldim hey
Siz benim neden kaçtığımı
Nerden bileceksiniz?

Gökte yıldız söner şimdi
Annem beni anar simdi
Sevdiğim var kanar şimdi
Siz benim niye içtiğimi
Nerden bileceksiniz?

Bir pınardım kan oldum
Yol kenarı han oldum
Yanıldım ah ziyan oldum
Siz benim neden sustuğumu
Nerden bileceksiniz?

Ben ardımda yaş bıraktım
Ağlayan bir eş bıraktım
Sol yanımı boş bıraktım hey
Siz benim kime küstüğümü,
Nerden bileceksiniz?

119 Yanıt “Ahmet Kaya – Nerden Bileceksiniz”

 1. yeni sayfamiz hayirli olsunn bol sohpetlere vesilee olsunn… iyi seyirlerrr

 2. bu sarkiyii suskunlarda dinlemistim cok hosuma gitti ve paylasmak istedim sözleride ayri bir güzell beni farkli yerlere götürüyor neyseee muratin sacli halidee tam oturduu meydanaa 😀

 3. benden şmdilik bu kadar dostlar tekrar görüşmek dileğiyle esen kalın

  (¯`*•.¸♥ HayırLı HuzurLu AkşamlaR ♥¸.•*´¯)
  ◊ ╔═══❥━━══━━❥═══════♥
  ╔ ║═ ‘-(¯`˅´¯)-══❥━━══━━❥═══♥
  ║ ╚ (¯`.•*”*•.´¯)⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰Mutlu Huzurlu bir Akşam
  ║ ╔ (_¸*•.„.•*¸_)⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰ Geçirmeniz dilegiyle….
  ║ ║═.-(_¸˄¸_)⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰
  ◊⋱♥⋰ Yüreğinizdeki ⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰
  ║⋱⋰⋱♥⋰ Güzelliklerin ⋱⋰⋱⋰⋱⋰
  ◊⋱⋰⋱⋰⋱♥⋰ve Umudun,⋰
  ║⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱♥ Hiç Tükenmemesi⋱⋰
  ◊⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰♥ Dileğiyle, ♥⋰
  ║ ║ ═-(¯`˅´¯)⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱
  ║ ╚ (¯`.•*”*•.´¯)⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱
  ║ ╔ (_¸*•.„.•*¸_)⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱⋰⋱
  ╚ ║═ ‘-(_¸˄¸_)-══❥━━══━━❥═══♥_ڪے£vgiL£r…❤(◡‿◡✿)☆.❤
  ╔╗─────────╔═╦╗.••❥─❥
  ║║╔═╦═╦═╦═╗╚╗║╠═╦╦╗
  ║╚╣╬╠╗║╔╣╩╣╔╩╗║╬║║║
  ╚═╩═╝╚═╝╚═╝╚══╩═╩═╝❤

 4. Sevvvv, sevilll… Gönül limitinin alabildiği kadar,
  Dün yok, yarın belki! Bugününü yaşa bence;
  Dudaklarında çiçekler açsın, tatlı sözlerinle,
  Hayat devam ediyor… Küsmek çare değil ki derdine.
  Çek ipini kederlerinin! Mutluluk darağacında sallandır
  Göreceksin ki o zaman, asırlar sığacak her anına.
  Mutlu neşeli, şen, sağlıklı olun sevgi ve aşkla kalın
  Günaydın Günaydın Herkese

 5. alooo millett hadii gelinn yatiyormsunuzz pasammmm sende isii birakk gelll bak sizee kahvalti hazirladim buyrunn afiyet olsunnnn seker sekerr sifa olsunn 🙂

 6. Günaydın canım ailem.Hayırlı sabahlar.
  Geldim meralim.Kahvaltı için teşekkürler .Ellerine sağlık gönlümün gülü.Yeni sayfamız hayırlı olsun.Güzel güzel sohbetlere vesile olsun . 😀

 7. Önemli bir inanç turizmi merkezi olan Hatay’da, dünyanın ilk Katolik Kilisesi olan Saint Pierre Kilisesi bulunmaktadır. Hıristiyanlık tarihinde önemli bir yere sahip olan Hatay, aynı zamanda dört büyük patriklik merkezinden biridir.

  St. Simon Stylite Manastırı , Yayladağı Barleam Manastırı ve Keldağı Barleam Manastırı önemli manastırlarıdır.
  Habib Neccar Cami, Şeyh Ahmet Kuseyri Cami ve Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi, Payas Sokullu Külliyesi ve Ulu Cami görülmeye değerdir.

  Antik Kentler
  Harbiye (Defne) Antalya il merkezine 7 km. mesafede olup her tarafı yeşillik olan güzel bir piknik yeridir. Antik çağın ünlü Daphne kentidir. Efsaneye göre Zeus’un oğlu ışık tanrısı Apollon, ırmak kenarında gördüğü genç ve güzel bir kız olan Daphne’ye aşık olur ve onunla konuşmak ister. Daphne’yi kovalar. Daphne kurtulamayacağını anlar. “Ey toprak ana beni ört, beni sakla, beni koru” diye yalvarır. Daphne ağaca dönüşür. Apollon şaşırır. Bu olaydan sonra şiir ve silah zaferi defne ağacının dalıyla mükafatlandırılır ve Defne’nin gözyaşlarının Harbiye’deki şelaleleri meydana getirdiğine inanılır. Seleukos Döneminde çağlayanlarıyla tanınan ve dünyaca ünlü bir sayfiye yeri olan Defne, çok sayıda köşkler, tapınaklar, eğlence yerleri ile ünlüydü. Stadyumunda düzenlenen olimpiyatların ihtişamı dillere destandı. Ancak şiddetli depremler bu şehri yerle bir etmiş, günümüze gözle görülür herhangi bir eser kalmamıştır.

  Harbiye, şimdilerde çok ilgi gören mesire yeri, yayla olup aynı zamanda heykeller, turistik eşya yönünden önemli bir beldedir. Yöredeki tezgahlarda dokunan doğal ipekler ise gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çok aranan kumaşlardandır.

  Titus Kaya Tüneli ( Çevlik ) Samandağ ın 5 Km. kuzeyinde denize hakim yamaçlarda M.Ö. 300 yıllarında Seleuykos Nikator tarafından kurulan ve kurucusunun adı ile anılan antik kenttir. Kentin, dağın hemen bitiminde, dağdan gelen derelerin ağzında bir iç limanı vardı. Sellerin bu limanı doldurması tehlikesi ortaya çıkınca imparator Vespasianus zamanında dağ delinerek bir tünel açılması kararlaştırıldı. Tünel Titus zamanında tamamlandı ve derenin önü bir duvarla kapatılarak sel suları , yüksekliği 7 mt. genişliği 6 mt olan bu tünel vasıtası ile uzaklara akıtıldı , böylece limanın dolması engellenmiş oldu. 130 mt si tünel , kalanı açık kanal halinde olan tünelin uzunluğu girişten Çevliğe kadar 1380 mt. dir

  Tünelin deniz tarafındaki girişine göre sağ tarafta , 100 Mt. kadar uzaklıkta kaya mezarları vardır burada kayalara oyulmuş mağaraların içinde bulunan çok sayıda mezarın en çok ilgi çekeni , çukurun tabanındaki geniş mağaradır. içinde çok sayıda mezar bulunan bu mağara diğerlerinden farklı yapılmış yüksek ve gösterişli bir mezar yüzünden halk arasından ”Beşikli Mağara” olarak anılmaktadır.

  Tel Aççana Antakya Reyhanlı karayolu üzerindedir. M.Ö. 5. yy.a ait iki saray kalıntısı vardır. 17 yerleşim tabakası teşekkül etmiştir. Burada bulunan çoğu eserler Hatay Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.

  Kinet Höyük Dörtyol civarındadır. Kazı çalışmaları devam eden bu höyükte demir çağlarına ait eserler bulunmuştur.

  Nekropoller Kuzuculu’da M.S. 2.-3. yüzyıla, Karakese de M.S. 4.-5. yüzyıla ait kaya ve toprak mezarlar tespit edilmiş, kazılarda lahit, cam şişe ve kaplar, pişmiş toprak kaplar, kandil ve mühürler bulunmuştur.

  Ceylanlı Bizans ve Gündüzoğulları döneminde büyük yerleşim yeri olduğu kalıntılardan anlaşılan köyün yakınında, kayalıklarda üzerinde yazıtlı kaya mezarları vardır.

  İmma Antakya-Cilvegözü yolu üzerinde Reyhanlı yakınında şimdi piknik yeri olarak kullanılan antik dönem yerleşim yeri vardır.

  Tainat Yapılan kazılarda bir Hitit sarayı ile tapınağın ortaya çıkarıldığı Tainat’ta bulunan eserler Hatay Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.

  Dor Mabedi Kapısuyu yöresinde, Çevlik bölgesine hakim bir tepede, sütun kalıntıları görülebilir.

  Su Kanalları Seleukos Döneminde, Harbiye (Defne) çağlayanlarından Antakya’ya su getirmek için yapılan 10 km uzunluğundaki kanalların ve köprülerin kalıntılarını günümüzde de görmek mümkündür. Antakya içinde kalan tek bölümü Memekli Köprü olarak anılmaktadır.

  Surlar
  Antakya’nın etrafı Seleukus döneminde yüksek surlarla çevriliydi. Surlar üzerinde 360 nöbetçi kulesi ve Habib Neccar Dağı’nın en yüksek ve sarp tepesinde de halen kalıntıları olan bir iç kale bulunuyordu.

  Demirkapı Hacıkürüş deresinden gelen şiddetli selleri kontrol edebilmek için Habib Neccar Dağı ile Haçdağı’nı birbirinden ayıran derin ve dar vadi üzerinde surların devamı niteliğinde yüksek ve sağlam bir duvar olarak yapılmıştır. Aynı zamanda şehrin giriş kapılarından biri olarak kullanılan bu duvar günümüzde hala ayaktadır.

  Köprüler
  Demirköprü Antakya ile Reyhanlı arasında, Asi Nehri üzerindedir. Ortaçağ’da bölgenin en önemli geçitlerinden ve Antakya savunmasında büyük rol oynayan bir köprüdür. Taştan yapılmış ve iki ucunda kuleleri ile kapıları olan köprünün kuleleri yıkılmıştır, ancak köprü halen kullanılmaktadır.

  Dana Ahmetli Köprüsü Kırıkhan Ovası’nda, Karasu Nehri üzerindedir. 6 gözlü bir taş köprüdür. 16. Yüzyılda Mimar Sinan tarafından yapıldığı sanılmaktadır.

  Kaleler
  Koz Kalesi (Kürşat Kalesi)Antakya Prensliği zamanında yapıldığı sanılan kalenin büyük blok taşlarla yapılmış iki burcu halen ayaktadır.

  Bakras Kalesi Antakya – İskenderun yolunun 27. km. sinde, yoldan 4 km. kadar içerde sarp bir tepe üzerine çok katlı olarak kurulmuş olan kalenin halen birçok mekanı sağlam durumdadır.

  Payas Kalesi 1567 de hendeği ile birlikte restore edilmiş bir Osmanlı kalesidir. Son yüzyılda hapishane olarak kullanılmıştır.

  Mancınık Kalesi Payas – Dörtyol arasında sarp bir tepe üzerinde 1290 yılında yapılmıştır. Çok az kalıntısı vardır.

  Cin Kulesi Kale ile liman arasında, limanı korumak amacıyla 1577 yılında yapılmış bir karakol kulesidir.

  Darbısak Kalesi Kırıkhan ile Hassa arasında, Kırıkhan’a 4 km. uzaklıkta bir tepe üzerindedir. Beyazid Bestami Makamı Darbı-Sak Kalesi üzerindedir. 19. yüzyıl sonlarında burada bir cami ve türbe yaptırılmıştır. Her yıl binlerce kişi ziyaret eder.

  Hanlar – Hamamlar
  Antakya içerisinde hemen hepsi geçmiş yüzyıllarda vakıflar tarafından yaptırılmış olan bir çok han ve hamam vardır. Halen çalışan han ve hamamlar geçmişin kültürel özelliklerini, mimari yapısını bu güne getirmişlerdir. Cindi Hamamı, Saka Hamamı, Meydan Hamamı, Yeni Hamam, Kurşunlu Han, Sokullu Hanı halen kullanılır olanıdır.

  Korunan Alanlar
  Habibi Neccar Dağı Tabiat KorumaAlanı
  Tekkoz Kengerlidüz Tabiat Koruma Alanı

  Kaplıcalar
  Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları Reyhanlı-Antakya karayolu üzerinde Kumlu İlçesi’nde bulunmaktadır. Yörenin en büyük kaplıcası olup birçok hastalığa iyi geldiği söylenmektedir.

  Erzin Başlamış Kaplıcaları ve Şifalı Suları Kaplıca ve şifalı maden suyunun çeşitli hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir. Erzin İlçesi’ne bağlı Başlamış Köyü’ndeki kayaların çeşitli yerlerinden çıkmaktadır. Erzin içmelerinin suyu hafif tuzlu ve acımsı, bikarbonatlı, toprak kalevili, karbondioksitlidir. Ayrıca bromür de vardır.

  Reyhanlı Hamamı Reyhanlı İlçesi’ne 20 km. uzaklıktadır. Türkiye-Suriye sınır kapısına çok yakınında bulunan kaplıcada yaklaşık 5 kaynakta su çıkmaktadır. İçme olarak da kullanılabilen kaplıca suyu çeşitli romatizmal hastalıklara iyi gelmektedir.

  Kisecik Köyü Şifalı Suyu Merkez İlçeye bağlı Kisecik Köyü’ndedir. İçildiği zaman mide mitolitesini arttırır, boşalmasını kolaylaştırır. Çok içildiği zaman idrarı arttırarak idrar yollarının ince kumlarının atılmasına ve iltihapların temizlenmesini kolaylaştırır. Hararet derecesi sıcak sular grubuna girecek derecede olup, nevrit, nevralji, kronik romatizmal hastalıklara iyi gelmektedir.

  Mağaralar
  Sarıseki Mağarası

 8. oo can hattcemm muhaa geldinmii canimm ablamm nasilsinn nabiyonn? bende biraz hatayi geziyordumm dün pasam ile telde konustuk su gezi olayini nerelere gideriz diye nettenden göz gezdirdim belki hatayin dibinde kösesinde gezilcek yerleri vardir diye bir bakemm dedimm bayada yerler varmiss neyse biz önemli yerilerine gideriz artikimm nasip olursaa 🙂

 9. burasi habib neccar dagindan antakya bakisii uyyyyy telledimm haaaaaaaaa tutunn benii düscemm 🙂

 10. pasammmmmmmm burayiii hatirliyonmuuu 🙂

 11. haaa dün ben sanaa su yeri diyordumm ustacann 🙂

 12. istee burasiydi selalerin orda aradigim yer ins bu sefer görebilirim 🙂

 13. buda gidecegimiz asi köprüsüü 🙂

 14. vee manastirr asi demirmizin evlendikleri yerr 🙂

 15. neyse bu kaa yeter ayaklarim sisti hatayii gezerkenn yoruldumm ablamm sende cee dedinn gittinn neysee bende kahvaltilarini hazirliyayim evdekilerin simdilik cüsünüzzzz

 16. oy meralim can bacım kusura bakma bidenem.
  bu gün apartman komşularım gelecek.fırına o gün tarifini verdiğim poğaçadan yaptım koydum.hemde odaları topluyom.birde size merhaba dedim.ondan gittim canom.
  hepinizi çok öptüm .hoşçakalın.sonra görüşürüz.bye.

 17. ellerine sağlık parmaklarına sağlık.
  her yer çok güzel .inşallah ALLAHIM nasip eder.
  bir mani engel çıkmazsa İNŞALLAHHHHHHHH.

 18. iyi sohpetler ablam komsularinla sanaa 🙂 ellerine saglik pogocalar icin evett cokk güzell oluyor bende gecen yaptim misafirlere bayildilarr 🙂

 19. yinee kimsee yokk nerdesinizz beyaaa pörffffff

 20. gelmeyinn ulennnn bende gittimmm isee gidecemmm hadii baynzzz

 21. emel Says:

  meralim isyanlardamısın bacımmmmmmm :)vallahi gelemedim bugün yaz geldimi malum benim koşturmalarım artıyoyo sabah kalktım eşim bu hafta öglen gidiyo o evdeyken giremiyom nete pek onun nette işi vardı öglen okula gittim orda işlerim vardı 3 te geldim bugün kız kardeşime söz vermiştim oraya gittim ordanda yeni geldim bi kafamı uzatayım dedim kızma bacım geldim :)sanada işinde kolay gelisn

 22. ♥♥♥♥♥ nazommmmm komsuu gülüüü dogum günün kutlu olsunn askimm o mühür gözlerinde hic bir zaman sevinc eksk olmasin iyikii varsinn iyiki tanimisim senii iyikiii komsumun gülüsünn senii cok seviyorumm ve cok öpyüorum ailen sevdiklerin ve bizlerlee nice nice senelereeeee mucukkkkkkkk kocamannn 😀 ♥♥♥♥♥

 23. Günaydın hayırlı sabahlar. 😀

 24. NAZLIM DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN .
  SEDİKLERİNLE BERABER NİCE MUTLU YILLARA VE YAŞLARA BİRTANEM.UMUTLARIN GERÇEK OLSUN.ŞANSIN BOL OLSUN.
  HERŞEY SENİN İSTEDİĞİN GİBİ OLSUN.ÖPÜYORUM KUZUM. 😀

 25. canlarım bu gün ben kahvaltı hazırlıyayım dedim.
  hep meral hazırlıyor ,nereye kadar 😀
  ama artık beceremiyorum kahvaltı getirmesini.bütün syfa birden çıktı.olsun artık neyyyssseee

 26. selamun aleyküm baylar bayanlar

 27. ablam ellerine saglik kahvalti icin olsun ablam ben hazirliyam ne olcak sen zahmet etme sultanim yinede cok tesekkürler zaten ikimizde ayni kahvaltiyi hazir etmisizz 🙂 ben gelemedim kahvaltiya yusufu okula biraktim ordan 1 saat yürüyüse gittim geldim sonra dedelere kahvalti hazirla derekn sana katilamadim ablamm

 28. yine sakinleri oynuyoz. neyse bende hamur yogurmustum biraz yufka acip mercimekli manti yapcam sonra görüsmek üzeree byee

 29. emel Says:

  slm ben geldimmmmmmmm
  nazlım dogum günün kutlu olsun canım ailenle sevdiklerinle nice mutlu yıllara herşey gönlünce oldun iyki dogdunnnnnnnnn

 30. emel Says:

  eeeeeee daha daha ansılsınız bakalımmmm nerde bu millet iyice ıssız kaldı site bu aralar yaaa

 31. nerabaaa
  DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN NAZLİMU 🙂 herşey göünce olsun kardeşim.iyiki doğdun nice mutlu yıllara…

 32. melooo burdamısınnn

 33. emel Says:

  molooooo yokkk emooo versek olurmu gardaş 🙂

 34. emel Says:

  slm gardaş nasılsın h.g ne var ne yok

 35. oo emoo 🙂 olmazmı olur dabi neden olmasın 😀 nasılsın ablam.nörüyon?

 36. a.slm abla iyiyim çok şükür. işte şu ev telaşı bi yandan işler bi yandan koşturup duruyoz. ee büyük günde yaklaşıyo onuda düşünmeden edemiyom,düşündükçede heycan basıyo 🙂

 37. emel Says:

  :)iyim saol gardaş ne yapalım bi dedim bakam ne var ne yok sitede
  sen nasılsın işler nasıl yogunmusun

 38. emel Says:

  allah kolaylık versin gardaş işlerindede ev konusuda halllolur başlanmış iş bitmiş iştir hayırlısıs olsun evet ya haklsısın büyük gün yaklaşıyo herkeste başladı o heycan heralde 🙂

 39. emel Says:

  inşalah güzel geçer ben fazla hayel kurmuyorum hayel kurunca istediklerin olmayınca sonradan çok üzzülüyosun en iyisi herşeyi akışına bırakmak heralde

 40. ivet artıkın bi plan programda hazırlamak lazım ona göre.planlı olursa karmaşa olmaz.

 41. hmm anladım evet o da doğru, ama işte düşünmedende yapamıyo insan 🙂

 42. neyse abla bana müsade bugün biraz yoğunum.bye

 43. vvayy ne kaa yahsii birileri gelmisss hele sükrann slmm millett nabersinizz

 44. anaaaa canommm gittinmii zatenn bende sans olsa anam beni erkek dogururduuu 🙂 emelimm sen napiyonn bacim

 45. emel Says:

  ahahaha ay meral niye üzldün gı okaaa ben varım beni beynmiyomusun sennnnnnn 🙂

 46. emel Says:

  güle güle gardaş kolay gelsinnnnnn

 47. emel Says:

  iyim saol bacım sen ne yapıyosun ne var ne yokkkkk

 48. emel Says:

  meralllllllllllllllllllll nerdesin gıııııııııııııııııı

 49. emel Says:

  zirveyimi bekliyon ustanın gitmesinemi üzldün sesin çıkmıyo 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: